egzaminy

Egzamin Cambridge YLE

Egzaminy

Zapisy na egzaminy Cambirdge YLE Starter, Movers i Flayers.

CO TO JEST?
Jest to egzamin zewnętrzny, do którego przystępują dzieci w wielu krajach na świecie. Wszyscy zdający są oceniani według tych samych zasad i otrzymują takie same, uznane
w wielu krajach, certyfikaty Cambridge English. Egzamin jest przygotowany i organizowany przez Cambridge English Language Assessment – wydział Uniwersytetu w Cambridge
o charakterze niekomercyjnym (non-profit) .

DLA KOGO?
Testy YLE przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat i przeprowadzane są na trzech poziomach zaawansowania:

• STARTERS – poziom początkujący
  • MOVERS – poziom A1 (wg skali Rady Europy)
  • FLYERS – poziom A2 (wg skali Rady Europy)

JAK?
Test YLE na każdym poziomie składa się z trzech części (tzw. Papers):

• Rozumienie ze słuchu (Listening),
  • Czytanie i pisanie (Reading and Writing),
  • Mówienie (Speaking).

Z każdej części egzaminu można uzyskać maksymalnie po 5 tarcz (punktów), co daje wynik 15 tarcz. Liczba tarcz pokazuje w jakim stopniu dziecko opanowało język, nie ma możliwości niezdania.
Testy YLE w sposób przyjazny i łagodny pozwalają dziecku zdobyć pozytywne doświadczenia wyniesione z pierwszych kontaktów z egzaminami. Wiele zadań egzaminacyjnych polega między innymi na kolorowaniu, rysowaniu
czy rozmowie z egzaminatorem, który jest odpowiednio przygotowany do pracy z dziećmi. Przeprowadzenie egzaminu koordynowane jest przez polskiego opiekuna.

GDZIE?
Tak jak w poprzednich latach, egzamin będzie przeprowadzony w naszej szkole przez Centrum Egzaminacyjne Cambridge English.

KIEDY?
Sesja egzaminacyjna planowana jest na 27.05.2017 /sobota/.

DAMY RADĘ?
Oferta edukacyjna naszej szkoły zapewnia przygotowanie uczniów do wszystkich wyżej wymienionych międzynarodowych egzaminów Cambridge. A w tym roku szkolnym uczniowie, w ramach zajęć pozalekcyjnych, mogą ćwiczyć przygotowanie do zadań egzaminacyjnych.

OPŁATY

Ceny egzaminów YLE w roku 2017 :
Starters         240zł
Movers         250zł
Flyers            260zł

Przy większej liczbie zainteresowanych możliwe są niewielkie rabaty, od 3 do 9%.

WIĘCEJ INFORMACJI
W dniach 7.03.-17.03. trwają zapisy na egzamin. Można zapisać dziecko w sekretariacie osobiście lub telefonicznie. Gdy zbierze się przynajmniej 10 osób chętnych, poprosimy Państwa o dokonanie wpłaty w kasie szkoły do 21.03. Wcześniej jednak prosimy o zapoznanie się z Regulaminem sesji zamkniętych dostępnym poniżej:

Regulamin konkursu do pobrania

W razie pytań prosimy o kontakt przez Mobidziennik z nauczycielem języka angielskiego lub nauczycielem koordynującym egdzminy Cambridge w naszej szkole-panią Dalilą Haidar

Tymczasem zapraszamy na strony Cambridge English:

Poniżej znajdą  Państwo linki do filmów przedstawiających przebieg części ustnej egzaminu.

Starters Speaking Test

Movers Speaking Test