Nasz Patron

W pamiętnej uroczystości 12 kwietnia 2011r. patronem naszej szkoły został Jan Paweł II. Szkoła otrzymała jego imię i sztandar, który towarzyszy najważniejszym wydarzeniom.

Wybór, jakiego dokonali uczniowie, nauczyciele i rodzice to nasza chluba, bowiem Jan Paweł II, to niezwykły Polak, przyjaciel dzieci, obrońca życia – wzór umiłowania Boga i człowieka. W codziennych zmaganiach jest nie tylko przykładem: z wysokości nieba czuwa nad nami i wstawia się u Boga. On – już święty – ukazuje jak szkoła i teatr, i boisko, i  góry, poezja i praca, dobry humor i modlitwa wiodą nas do nieba. Pozostawił tyle słów, dobrych rad i wskazań, lecz w każdym z nich rozbrzmiewa echo Chrystusowego zaproszenia: „Bądźcie doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski” (Mt 5,48)

Przydatne linki o  naszym patronie dostępne poniżej:

Centrum myśli Jana Pawła II,

Dom Rodzinny Jana Pawła II,